R e k l a m a

Ankieterka pytała mieszkankę Mokrska o jej plan dnia. To nie było oszustwo [AKTUALIZACJA]

R e k l a m a

Do nietypowej sytuacji doszło we wtorek, 17 stycznia 2023 r. w Mokrsku w powiecie wieluńskim. Kobieta podająca się za ankieterkę poprosiła jedną z mieszkanek miejscowości o wypełnienie ankiety dotyczącej jej planu dnia. Mieszkanka Mokrska grzecznie odmówiła, myśląc że ma do czynienia z oszustką. Jak się okazało, w tym przypadku było to prawdziwe badanie, realizowane przez Urząd Statystyczny w Łodzi, oddział w Sieradzu.

– Sytuacja sprzed chwili. Jakaś kobieta przyjechała, niby wypełnić ankietę, którą rzekomo wypełniają losowo wybrani ankietowani w całej Unii. Ona twierdziła, że fartem jestem w dziesiątce tych wybranych. Ankieta dotyczy tego, co robię w zwykły dzień roboczy i w dzień wolny. Cały plan dnia – napisała do nas we wtorek jedna z Czytelniczek. I kontynuowała:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Grzecznie wysłuchałam jej, czego chce ode mnie. Oczywiście żadnej ankiety nie wypełniałam, do domu również jej nie wpuściłam, mimo, że machała mi przed nosem jakąś wizytówką i chyba dowodem. Na koniec powiedziała, że mogła wcześniej zadzwonić, bo ma trzy numery do mnie, ale wolała przyjechać osobiście. Poprosiłam o przeczytanie tych numerów. Były wymyślone, nigdy takich nie miałam – opisuje sytuację, która ją spotkała, jedna z mieszkanek Mokrska.

Urząd Statystyczny w Łodzi: To była nasza pracownica

Na nasz artykuł w tej sprawie natychmiast zareagował Mariusz Kaczmarek, kierownik sieradzkiego oddziału Urzędu Statycznego w Łodzi. Poinformował nas, że osoba, która odwiedziła mieszkankę Mokrska, to prawdziwa ankieterka, realizująca badania na terenie naszego regionu.

– Nasi ankieterzy realizują przeróżne dobrowolne badania ankietowe. Zawsze mają obowiązek się wylegitymować. Tożsamość ankietera można sprawdzić, dzwoniąc do siedziby oddziału w Sieradzu, pod numer telefonu 43 881 10 01 – mówi nam kierownik sieradzkiego oddziału Urzędu Statycznego w Łodzi, Mariusz Kaczmarek.

Jak dodaje Kaczmarek, w ciągu całego roku na terenie powiatu wieluńskiego mogą pojawiać się też inni ankieterzy, realizujący inne badania ankietowe. Choć więc warto zachować czujność, to nie należy z góry zakładać, że każda osoba podająca się za ankietera jest oszustem.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx