R e k l a m a

Prawo jazdy od 4 miesięcy i 109 km/h na liczniku. 18-latek miał za nic przepisy

R e k l a m a

109 km/h – z taką prędkością jechał w obszarze zabudowanym młody kierowca toyoty avensis. Prawo jazdy miał zaledwie od czterech miesięcy, a już stracił je na trzy kolejne. Został też ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

W poniedziałek, 16 stycznia 2023 roku, na drodze krajowej numer 42 policjanci z pajęczańskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się główną ulicą Trębaczewa. O godzinie 20:10 dokonali pomiaru prędkości toyoty avensis. Prędkość z jaką poruszał się kierowca, to 109 km/h. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Działoszyn, który uprawnienia do kierowania posiadał zaledwie od 4 miesięcy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, za brawurową jazdę pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta przypisanych zostało 13 punktów karnych. W takiej sytuacji obowiązujące przepisy obligatoryjnie nakładają na funkcjonariuszy obowiązek zatrzymania prawa jazdy na okres trzech miesięcy – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Mundurowi po raz kolejny apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. – Młodzi kierowcy często lekceważą obowiązujące przepisy, brakuje im wyobraźni oraz zdrowego rozsądku – wskazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek. – Apelujemy do młodych kierowców. Obowiązują ich zaostrzone przepisy. Ustawodawca ustalił niższy limit punktowy dla osób, które posiadają uprawnienia krócej niż rok. Młodzi kierowcy stracą prawo jazdy już po przekroczeniu liczby 20 punktów karnych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx