R e k l a m a

Gmina Sokolniki: Przekroczenie prędkości sprawiło, że wpadli z narkotykami

R e k l a m a

Ponad 38 gramów metamfetaminy i prawie 28 gramów marihuany zabezpieczyli wieruszowscy policjanci po tym, jak… zatrzymali kierowcę opla astry do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości. Jak się okazało, nastolatkowie w wieku 19 i 16 lat oraz 37-letnia kobieta posiadali środki odurzające. 37-latka usłyszała dodatkowo zarzut posiadania urządzeń służących do niedozwolonego przerobu tych substancji.

Policjanci z wieruszowskiej komendy od początku 2023 roku skupili swoje działania na ujawnianiu i zwalczaniu środowiska narkotykowego. We wtorek, 17 stycznia 2023 roku, przed godziną 16:00 na ulicy Kaliskiej w Sokolnikach stróże prawa zatrzymali do kontroli opla astrę, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. W pojeździe znajdowały się trzy osoby w wieku od 16 do 19 lat.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W trakcie kontroli wszyscy zaczęli się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili dokładnie sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. I dodaje, że u kierowcy pojazdu policjanci zabezpieczyli susz roślinny oraz kryształki nieznanej substancji, a w torebce 17-letniej pasażerki mundurowi znaleźli elektroniczną wagę, która mogła służyć do porcjowania narkotyków. W związku z tym faktem policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu mieszkania 17-letniej pasażerki auta.

– W trakcie czynności mundurowi znaleźli dodatkowo białą substancję oraz kolejną wagę elektroniczną. W efekcie tych działań zatrzymano 37-letnią właścicielkę mieszkania – informuje asp. Piotr Siemicki.

Z kolei 16-letni pasażer astry posiadał przy sobie susz roślinny oraz szklaną lufkę. Nastolatek po wykonanych czynnościach został przekazany opiekunom prawnym. Za swoje czyny odpowie przed sądem do spraw nieletnich.

– Użyty przez policjantów tester narkotykowy potwierdził, że wszystkie zabezpieczone przez policjantów substancje to środki, których posiadanie jest zabronione. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 38 gramów metamfetaminy i prawie 28 gramów marihuany. Od kierującego opla została pobrana krew do badań. Wyniki wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających – przekazuje Siemicki.

19-letni kierowca opla usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut udzielenia środka odurzającego małoletniemu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 37-latka natomiast odpowie za posiadanie środków odurzających oraz urządzeń służących do niedozwolonego przerobu tych substancji. Za takie przestępstwa grozi podejrzanym nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx