R e k l a m a

Wieluń upamiętni 160. rocznicę Powstania Styczniowego. Wystawa i uroczyste obchody

R e k l a m a

Wielkimi krokami zbliża się 160. rocznica Powstania Styczniowego. W Wieluniu z tej okazji nie zabraknie wydarzeń. Te zaplanowano przed pomnikiem powstańców styczniowych w lasku miejskim, a także w muzeum.

Już w piątek, 20 stycznia 2023 roku, o godz. 15:00 Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na otwarcie wystawy „Czas walki i nadziei – 160. rocznica Powstania Styczniowego”. Po otwarciu ekspozycji referat pt. „Powstanie Styczniowe na ziemi wieluńskiej” wygłosi prof. Tadeusz Olejnik.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Uroczystości upamiętniające rocznicę Powstania Styczniowego zaplanowano też w wieluńskim lasku miejskim. W niedzielę, 22 stycznia 2023 roku, o godz. 13:00 samorządowcy, historycy oraz wszyscy chętni mieszkańcy spotkają się przed Pomnikiem Powstańców 1863 roku.

Warto pamiętać, że w Powstaniu Styczniowym Polacy wystąpili przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Rozpoczęte 22 stycznia 1863 roku powstanie było największym i najdłużej trwającym polskim powstaniem narodowym, spotkało się też z poparciem innych krajów. Ostatecznie powstanie poniosło klęskę, ale część celów politycznych, zwłaszcza długofalowych, które przyświecały inicjatorom powstania, udało się dzięki niemu osiągnąć.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx