R e k l a m a

Motocyklisto! Zwiększ swoje bezpieczeństwo na drodze – kup interkom motocyklowy

R e k l a m a

Intercomy motocyklowe to urządzenia pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo motocyklisty podczas jazdy. Dodatkowo umożliwiają także porozumiewanie się z innymi pasażerami i motocyklistami. Ułatwiają obsługę telefonu komórkowego. Motocyklista może z łatwością przypiąć go do kasku na kilka różnych sposobów. Jak wybrać dobry interkom motocyklowy? Na co zwracać uwagę? W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat interkomów motocyklowych.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • jak działa interkom motocyklowy
  • jakie są dostępne rodzaje interkomów motocyklowych
  • jak montować interkomy motocyklowe

Jak się okazuje interkomy motocyklowe, obok biorejestratorów oraz nawigacji, są jednymi z najważniejszych narzędzi dla motocyklisty. Interkom wydatnie zwiększa bezpieczeństwo, a także pozwala na porozumiewanie się z pasażerem, pozostałymi motocyklistami bądź dzwonienie do osób, które nie znajdują się na pojeździe jednośladowym. Na rynku mamy dostępnych kilka modeli interkomów motocyklowych. Różnią się one między sobą funkcją oraz sposobem montażu. Dzięki takiej różnorodności tego typu produktów motocyklista może z łatwością wybrać ten model, który będzie mu najlepiej pasował.

Interkom motocyklowy jak działa i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest nowoczesny interkom motocyklowy? Najprościej mówiąc interkom motocyklowy jest rodzajem radia dwukierunkowego lub krótkofalówki. Jego podstawową funkcją jest to, że motocykliści mogą porozumiewać się między sobą podczas jazdy motocyklem. Jednak nie oznacza to, że motocykliści posiadający takie interkomy mogą połączyć się z dowolnym innym kierującym jednośladem. Interkomy należy ze sobą sparować po to, by można było się ze sobą porozumiewać w grupie. Między interkomami istnieje możliwość rozmowy jedynie wtedy, kiedy zostaną one ze sobą sparowane, co wyklucza rozmową z postronnymi osobami. W najbardziej zaawansowanych modelach jest możliwość sparowania nawet do 15 interkomów jednocześnie.

Komunikacja jest zatem podstawową funkcją interkomów. Dzięki takiej możliwości porozumiewania się podczas jazdy motocyklem grupa motocyklistów może informować się wzajemnie o zagrożeniach na drodze, zmianie trasy czy wykonaniu postoju na stacji benzynowej lub w innym dozwolonym miejscu przez cały czas podróży. Jednak coraz więcej modeli posiada także dodatkowe funkcje, między innymi możliwość połączenia się z telefonem, nawigacją, a nawet komputerem pokładowym nowoczesnego modelu motocykla. Dzięki temu motocykliści mogą np. znaleźć swoją lokalizację, wyszukać dalszą trasę, a nawet słuchać muzyki czy odsłuchiwać komunikaty GPS. Dodatkowo interkomy mają coraz częściej funkcję odbierania połączeń, co niweluje konieczność stawania na poboczu, zdejmowania kasku ochronnego, kominiarki i odebrania połączenia telefonicznego. Dzięki jednemu przyciskowi motocyklista może to zrobić w trakcie jazdy. Wystarczy tylko sparować interkom z telefonem komórkowym.

Interkomy motocyklowe z łatwością zakupimy zarówno w specjalistycznym sklepie stacjonarnym, jak i online w sklepie internetowym. Bardzo ciekawy wybór znajdziemy np. na stronie https://www.intermotors.pl/oferta/interkomy-5010769~92443.

Jak zamontować interkom motocyklowy na kasku?

Istnieje kilka sposobów montażu interkomu motocyklowego. Montaż interkomu jest bardzo prosty. Możemy to zrobić za pomocą specjalnej taśmy dwustronnej i przykleić interkom na stałe lub zamontować interkom za pomocą specjalnego uchwytu. Z reguły większość modeli ma do dyspozycji oba te sposoby montażu. Jednak w przypadku sportowych modeli kasków, gdzie są specjalne wyżłobienia, możliwość przypięcia uchwytu na interkom jest często niewykonalna. Dlatego pozostaje tylko przyczepienie interkomu za pomocą taśmy dwustronnej. Kolejnym etapem montażu interkomu motocyklowego jest wyciągnięcie wypełnienia kasku, a następnie umieszczenie tam kabelków oraz głośników. Później wypełnienie musi wrócić na swoje miejsce. Kabelki i głośniki są tak skonstruowane, aby nie przeszkadzały we właściwym w spełnianiu funkcji kasku motocyklowego. Kiedy już zamontujemy interkom możemy cieszyć się niebanalną jakością dźwięku oraz jakością rozmów prowadzonych przez interkom.

Interkomy motocyklowe – jakie technologie warto wybierać poszukując odpowiedniego modelu?

Na rynku jest wiele dostępnych marek interkomów motocyklowych. Warto zainwestować w interkomy motocyklowe obsługujące technologię DMC, która zapewnia o wiele lepszą jakość połączenia oraz rozmów niż oferuje nam to standard Bluetooth. Jeśli chcemy mieć najwyższą jakość dźwięku warto zainwestować w głośniki renomowanych firm, takich jak JBL.

Warto zwracać także uwagę na zasięg interkomu. Dobrze, jeśli będzie to model z zasięgiem do 8 km – znacznie ułatwi to komunikację w większej grupie. Jeśli chodzi o ilość interkomów możliwych do sparowania to warto wybierać te modele, które umożliwiają nam rozmowę nawet z 15 uczestnikami wyprawy motocyklowej. Nie bez znaczenia będzie także długość działania baterii motocyklowego interkomu. Na rynku dostępne są modele, które działają nawet do 13 godzin rozmów.

Zakres cen interkomów jest bardzo zróżnicowany. Warto zainwestować w bardziej zaawansowany model, który naturalnie będzie kosztował więcej. Jednak mając na uwadze fakt, że interkomy zapewniają kierowcy motocykla większe bezpieczeństwo, nie warto na tym oszczędzać.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx