R e k l a m a

ZUS zachęca: Za ferie zimowe zapłać bonem. Można z nich korzystać do końca marca

R e k l a m a

ZUS przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można jednak skorzystać później.

– Ferie są doskonałym momentem na zrealizowanie bonu turystycznego. W województwie łódzkim na niemal 262 tys. przyznanych bonów aktywowano 86 proc. Opłacono nimi wypoczynek i atrakcje turystyczne w Polsce na kwotę ponad 167,5 mln zł – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS województwa łódzkiego. – Do wydania choćby częściowego w bonach w naszym regionie pozostało jeszcze ok. 44 mln zł. Samych nieaktywnych bonów mamy ok. 35,5 tys., na kwotę 23 mln zł.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyjaśnia Kiełczyńska, po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail zostanie przekazany kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

W całym kraju transakcje bonami wyniosły 2,8 mld zł. Najwięcej zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 620,9 mln zł i 519 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 70 mln zł.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można skorzystać później. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx