R e k l a m a

Policyjny dron krążył nad Wieluniem. Mundurowi nałożyli 110 mandatów

R e k l a m a

110 mandatów nałożyli policjanci tylko w ciągu jednego dnia w ramach akcji „Bezpieczny Wieluń”. Mundurowi z wieluńskiej „drogówki” byli wspomagani przez grupę „Speed” z KWP w Łodzi oraz policjantów z ościennych komend. W akcji uczestniczył też policyjny dron.

Międzypowiatowe działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny Wieluń” zostały przeprowadzone we wtorek, 24 stycznia 2023 roku, z inicjatywy policjantów z wieluńskiej komendy. W prowadzonej akcji wieluńskich stróżów prawa wspomogli funkcjonariusze z łódzkiej grupy „Speed” oraz z ościennych komend: z Pajęczna, Radomska, Sieradza, Wieruszowa i Bełchatowa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Działania te ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego, zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności przekraczających dopuszczalną prędkość – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Pod lupą mundurowych znalazły się też zachowania kierujących w okolicy przejść dla pieszych – czy nie wyprzedzają w ich rejonie oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Oprócz kontroli prędkości weryfikowany był także stan trzeźwości kierowców. Policjanci bacznie przyglądali się też zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Działania miały charakter zarówno dynamiczny, jak i statyczny. Wykorzystane zostały do tego radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Dokonywano też pomiarów za pomocą ręcznych mierników prędkości. W akcji wykorzystany został również policyjny dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Mundurowi dzięki zamontowanej w dronie kamerze mogli z powietrza dokładnie obserwować ruch pojazdów i reagować w przypadku wystąpienia sytuacji łamania prawa – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela. Dron nagrywał wykroczenia drogowe, po czym informacje na ten temat były przekazywane do naziemnych patroli, które na bieżąco reagowały na te sygnały.

Działania potrwały do wieczora. Jak informuje Katarzyna Grela, podczas całodniowej akcji policjanci odnotowali 154 wykroczenia, w tym 103 przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości. Stróże prawa nałożyli łącznie 110 mandatów karnych. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
1 rok temu

Niestety nic nie potrafią tylko karać. Jak zwykle akcja wydojmy obywateli z pieniędzy.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx