R e k l a m a

Wieluń: Sprzedawała mu narkotyki, teraz oboje zostali zatrzymani

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który wpadł z narkotykami oraz 41-latkę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Wieluński dzielnicowy dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego uzyskał informacje, że osoby poruszające się volkswagenem mogą posiadać środki odurzające. W sobotę, 28 stycznia 2023 roku, wspólnie z innym policjantem z wydziału prewencji wieluńskiej komendy na ulicy Krótkiej zauważyli typowany pojazd. Zatrzymali go do kontroli drogowej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podróżowali nim trzej mężczyźni. Jeden z nich był wyraźnie zdenerwowany. Wcześniejsze podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, w trakcie przeszukania 31-latka mundurowi znaleźli przy nim dilerkę z kryształkami. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczona substancja należy do grupy amfetaminy – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, 31-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Na tym stróże prawa nie poprzestali. Pracując nad tą sprawą ustalili też osobę, u której 31-latek zaopatrywał się w nielegalne substancje. Była nią 41-letnia mieszkanka Wielunia. Jeszcze tego samego dnia kobieta została zatrzymana.

– Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 31-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 41-latka odpowie za ich kilkukrotnie udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

10 lat. Tyle co za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Słuszną linię ma nasza władza.

Hubertos
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Tzn? Gdzie? O co kaman?

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Hubertos

Babie 10 lat grozi za metę. Tyle samo grozi za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Bubu
1 rok temu

dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego uzyskał informacje, że osoby poruszające się volkswagenem mogą posiadać środki odurzające.

coondel-bury
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Bubu

Dokładnie tak.

Bubu
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  coondel-bury

Obstawiam ze nie jedna osobę wpakowali na minę

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx