R e k l a m a

Włamywacze grasują w powiecie pajęczańskim. Jeden groził nożem domownikowi

R e k l a m a

Podczas minionego weekendu doszło do przestępczych procederów na terenie powiatu pajęczańskiego. Uaktywnili się włamywacze, a jeden z nich groził mieszkańcowi domu użyciem noża. Policja apeluje o szczególną ostrożność, czujność oraz pomoc w ustaleniu sprawców przestępstw.

Podczas ostatniego weekendu na terenie jednej z posesji w miejscowości Rekle w gminie Rząśnia doszło do włamania do domu jednorodzinnego. Sprawcy włamali się do mieszkania w nocy z 28 na 29 stycznia 2023 roku. Podczas nieobecności domowników wybili szybę i dostali się do wnętrza. Włamywacze splądrowali pomieszczenia, a ich łupem padły pieniądze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Z kolei w sobotę wieczorem do jednego z domów w Dworszowicach Kościelnych wtargnął nieznany, zamaskowany sprawca. Uderzył domownika, groził użyciem noża, który trzymał w ręku, a następnie zażądał wydania pieniędzy.

– Policjanci prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw – mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji. I dodaje: – Jeżeli zobaczycie państwo w okolicy swoich domów czy mieszkań obce osoby, a ich zachowanie wzbudzi wasz niepokój, bardzo prosimy o informację do dyżurnego pajęczańskiej policji pod numerem telefonu 47 845 72 11, 47 845 72 31 lub na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Każda informacja może okazać się pomocna w ustaleniu sprawców.

Stróże prawa zwracają się też z apelem do mieszkańców. Jeśli widzimy podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się wokół mieszkań, domów, czy też samochód z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych – dzwońmy na Policję. 47 845 72 11 – to numer całodobowy do dyżurnego pajęczańskiej policji.

– Każdy sygnał natychmiast sprawdzimy. Prewencyjne wylegitymowanie podejrzanego osobnika może skutecznie zniechęcić go do dalszych działań, a w przypadku kradzieży daje w sprawie mocny trop – podkreśla mł. asp. Wioletta Mielczarek. – Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx