R e k l a m a

Jest umowa na budowę przedłużenia ul. Popiełuszki w Wieluniu. Wkrótce ruszą prace

R e k l a m a

Burmistrz Wielunia podpisał umowę na realizację największej tegorocznej inwestycji drogowej w mieście. Wkrótce ruszą prace na budowie przedłużenia ulicy Popiełuszki od skrzyżowania z Warszawską aż do ulicy Sieradzkiej.

Budowa ulicy Ciepłowniczej wraz ze zjazdami, odwodnieniem i oświetleniem będzie kosztowała 24.600.000 zł i jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Jak informuje ratusz, przedłużenie ulicy Popiełuszki od ronda na Warszawskiej aż do ulicy Sieradzkiej znacząco poprawi komfort mieszkańców i pozwoli rozładować ruch w mieście.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W ramach inwestycji powstanie droga o podobnych parametrach, jak przebudowana kilka lat temu ulica Popiełuszki. Jezdnia będzie mieć po jednym pasie ruchu w każdym kierunku oraz, na znacznej części, środkowy pas wykonany z betonowej kostki. Uzupełnieniem całości będą miejsca parkingowe, chodniki, ścieżka rowerowa oraz przystanki autobusowe.

Wykonawcą inwestycji jest firma Dorbud z Krzeczowa, która w ostatnim czasie realizowała w Wieluniu przebudowę ulic Krakowskie Przedmieście, Podwale i placu Kazimierza Wielkiego. Zgodnie z dokumentacją przetargową, na wykonanie zadania firma ma 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeśli więc nie wystąpią opóźnienia, możemy się spodziewać oddania nowej drogi do użytku późną wiosną 2024 roku.

Co ważne, zakres prac w ramach tego kontraktu nie obejmuje przebudowy skrzyżowania ulic Ciepłowniczej i Sieradzkiej. Według zapowiedzi burmistrza, to miejsce ma być zmodernizowane w ramach oddzielnego zadania.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

A jak się wstaje do zdjęcia, to sie zapina 1 guzik. Pożyczył marynarkę od kogoś i na tym bebzunie nie mógł zapiąć Zdjecie, które o Wieluniu i jego włodarzach mówi więcej, niż 1000 słow.

Henryk Markoni
1 rok temu

Ale nasz wieluński arbiter elegantiarum do czarnego golfa, który kryje coraz większy brzuch, założył super fajną marynarkę. Nawet w brustaszy poszetkę umieścił. Wygląda, jakby wyjął brudną chusteczkę ze śmietnika i sobie wepchał do kieszonki, na później.

Henryk Markoni
1 rok temu

Wielki Włodarz, mąż jednej żony założył czarny golf. Ciekawe, kto przytuli na odchodne 10% z 25 baniek. Już nawet nasz Wielki Cybernetyk auto służbowe wykorzystywał, z kierowcą, żeby do biedry jeździć. Czarny golf z wielką głową na wylocie.

coondel-bury
1 rok temu

Nie ma co narzekać, Panowie. Trzeba się cieszyć

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  coondel-bury

Panowie i Panie.

Henryk Markoni
1 rok temu

25 baniek pod władztwem najlepszego włodarza w Polsce.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx