R e k l a m a

Kierowca ciężarówki zgubił kontener na drodze krajowej w Walichnowach

R e k l a m a

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach. 28-letni kierowca nie zabezpieczył przewożonego kontenera, który wypiął się z mocowania i spadł na pobocze jezdni. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Zgłoszenie o tym, że w miejscowości Walichnowy na drodze krajowej nr 74 z samochodu ciężarowego spadł przewożony kontener i leży na jezdni, wpłynęło do wieruszowskich policjantów 1 lutego 2023 roku po godzinie 14:00. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu tej kolizji, 28-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego, kierując samochodem ciężarowym marki MAN, poruszał się drogą krajową 74 w kierunku Wielunia. Będąc na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 482, nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr skrętu w lewo, w wyniku czego przewożony ładunek przechylił się i zsunął do przydrożnego rowu – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Kontener, który spadł z samochodu, całkowicie uszkodził lampę uliczną. Jak informuje policja, 28-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym, zatrzymano też dowód rejestracyjny od pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia do późnych godzin wieczornych ze względu na trudności związane z przeładunkiem towaru, który znajdował się wewnątrz kontenera.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Każdy manewr powinien być wykonany w sposób niezagrażający sobie i innym uczestnikom ruchu. Pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu przewożonego ładunku – przypomina asp. Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Jak byłem na studiach, to pracowałem w hurtowni spożywczej. W kontenerze na paletach zmieści się 20 ton cukru (zgodnie z przepisami, hehe). Jak to można zgubić?

Sadi
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Kogo to obchodzi

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Ciebie, bo skomentowałeś

Henryk Markoni
1 rok temu

Mam kolegę, co zgubił garnitur w tramwaju, wtedy mi się to wydawało zabawne. O zgubieniu kontenera słyszę pierwszy raz.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx