R e k l a m a

Kierowca ciężarówki zgubił kontener na drodze krajowej w Walichnowach

R e k l a m a

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach. 28-letni kierowca nie zabezpieczył przewożonego kontenera, który wypiął się z mocowania i spadł na pobocze jezdni. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Zgłoszenie o tym, że w miejscowości Walichnowy na drodze krajowej nr 74 z samochodu ciężarowego spadł przewożony kontener i leży na jezdni, wpłynęło do wieruszowskich policjantów 1 lutego 2023 roku po godzinie 14:00. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu tej kolizji, 28-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego, kierując samochodem ciężarowym marki MAN, poruszał się drogą krajową 74 w kierunku Wielunia. Będąc na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 482, nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr skrętu w lewo, w wyniku czego przewożony ładunek przechylił się i zsunął do przydrożnego rowu – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Kontener, który spadł z samochodu, całkowicie uszkodził lampę uliczną. Jak informuje policja, 28-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym, zatrzymano też dowód rejestracyjny od pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia do późnych godzin wieczornych ze względu na trudności związane z przeładunkiem towaru, który znajdował się wewnątrz kontenera.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Każdy manewr powinien być wykonany w sposób niezagrażający sobie i innym uczestnikom ruchu. Pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu przewożonego ładunku – przypomina asp. Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Jak byłem na studiach, to pracowałem w hurtowni spożywczej. W kontenerze na paletach zmieści się 20 ton cukru (zgodnie z przepisami, hehe). Jak to można zgubić?

Sadi
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Kogo to obchodzi

Henryk Markoni
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Ciebie, bo skomentowałeś

Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Mam kolegę, co zgubił garnitur w tramwaju, wtedy mi się to wydawało zabawne. O zgubieniu kontenera słyszę pierwszy raz.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx