R e k l a m a

Pieszy potrącony na pasach w Wieluniu. Wysoki mandat dla kierującej

R e k l a m a

45-letni pieszy został potrącony podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych na ul. Młodzieżowej w Wieluniu. Kierująca citroenem, która doprowadziła do zdarzenia, została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. złotych.

Do potrącenia pieszego doszło w środę, 1 lutego 2023 roku, około godziny 20:15 na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 41-latka kierująca citroenem potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 45-letniego mężczyznę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, pieszy nie wymagał hospitalizacji. Zarówno pieszy, jak i kierująca byli trzeźwi. Kierującą citroenem za popełnione wykroczenie ukarana została mandatem karnym w wysokości 3.000 złotych – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy policji.

Stróże prawa przypominają, że każdy kierowca, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach oraz na nie wchodzącemu. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie.

– Z kolei pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść. Kiedy zapada zmrok i poruszamy się pieszo, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym, stosujmy elementy odblaskowe. Zadbajmy o to, aby być lepiej widocznym dla kierujących – przypomina asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx