R e k l a m a

Rekordowy rok Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Liczba pasażerów wzrasta

R e k l a m a

Łódzka Kolej Aglomeracyjna odnotowała najlepszy wynik wśród pasażerskich przewoźników kolejowych w Polsce. Aż o 44 proc. wzrosła w 2022 roku liczba pasażerów ŁKA w porównaniu z rokiem 2019, czyli okresem przed pandemią.

O prawie 2,7 mln w zestawieniu z 2019 r. wzrosła liczba pasażerów łódzkiej kolei (z 6 mln w 2019 r. do 8,7 mln w 2022 r. ) – to najwyższa dynamika wzrostu wśród analizowanych (przez Urząd Transportu Kolejowego) spółek (+44,4%).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Bardzo mnie cieszy ten wynik – komentuje Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Będziemy dalej kierować środki na rozwój kolei. Pracujemy na sukces ŁKA, dla dobra mieszkańców Łódzkiego. Uruchamiamy nowe połączenia, inwestujemy w nowe pociągi i – jak widać – mieszkańcy to doceniają.

– Tak znaczący wzrost liczby pasażerów jest efektem działań podejmowanych zarówno przez organizatora przewozów, czyli samorząd województwa łódzkiego, który co roku zwiększa ilość zamawianej w ŁKA pracy eksploatacyjnej, jak i łódzką kolej, która dzięki temu systematycznie rozwija swoją ofertę o nowe kierunki i poprawia ofertę na obsługiwanych już trasach – dodaje Janusz Malinowski, prezes ŁKA. – Dodatkowo, aby sprostać coraz większym potokom podróżnych, powiększamy swój park taborowy, w minionym roku zakończyliśmy rozbudowę 10 jednostek Flirt o trzeci, dodatkowy człon oraz dostawę 5 jednostek hybrydowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Mam pomysł na nazwę Łódzykiej Kolei Aglomeracyjnej. U nas każdy ŁyKA. Wróżę wielki sukces.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx