Od kilku dekad największym uznaniem cieszą się magnesy neodymowe. Wynika to z faktu, iż są w stanie udźwignąć ciężar wielokrotnie przekraczający ich masę własną. Ta cecha sprawia, że mają obecnie kluczowe zastosowanie w przemyśle!
Jak powstają magnesy neodymowe?
Tego typu magnesy określa się także jako permanentne. Powstają poprzez zastosowanie technologii spiekowej. W procesie produkcyjnym wykorzystuje się bor, biały, miękki metal, jak również żelazo. Mieszanka zostaje wzbogacona dodatkowo neodymem, który właśnie wpływa na siłę pola magnetycznego, co przekłada się na wszechstronne zastosowanie. Magnes neodymowy w sporym stopniu przełożył się na rozwój współczesnej technologii. Jakie jest jego zastosowanie?
Magnesy neodymowe – zastosowanie
To, w jakim sektorze sprawdzi się konkretny magnes neodymowy, zależy w dużej mierze od jego kształtu oraz wielkości. Masa magnesu, także rodzaj mieszanki metali, jakie zostały wykorzystane do jego produkcji, wpływa na jego właściwości, w tym siłę pola magnetycznego. Dlatego elementy te mogą być stosowane w przemyśle produkcyjnym, takim jak elektroniczny, ale również w branży monterskiej.
Szeroki wybór magnesów neodymowych
Odpowiedni kształt i wielkość determinuje zastosowanie magnesu neodymowego. Dodatkowym aspektem jest także możliwość zastosowania gumowej oprawy. Ta zapewnia ochronę przed zarysowaniami powierzchnią, do których magnes przylega. Dodatkowo kauczuk, z którego wykonuje się magnezy, posiada właściwości antypoślizgowe, co jest również aspektem kluczowym, jeśli chodzi o wykorzystanie magnesu jako elementu mocującego.
Urządzenia, w których wykorzystuje się magnesy neodymowe
Odpowiednie wykorzystanie pola elektromagnetycznego pozwala na tworzenie zaawansowanych układów, czy urządzeń. Dlatego magnesy neodymowe to ważny element różnego typu silników, czy prądnic – czyli urządzeń, które pozwalają na produkcję energii elektrycznej.
Ważnym sektorem, który bazuje na magnesach neodymowych, jest branża elektroniczna. Szereg urządzeń jest wyposażony właśnie w tego rodzaju magnesy, co przekłada się na bezawaryjne funkcjonowanie.
Dodatkowe zastosowanie dla magnesów neodymowych
Także w branży meblarskiej magnesy tego typu stanowią coraz częściej spotykane rozwiązanie. Pozwalają na stworzenie nowoczesnych zamknięć i uchwytów. Szereg narzędzi, jak końcówki śrubokrętów, czy bity do wkrętarki pokryte są tym magnesem, co ułatwia wkręcanie i wykręcanie różnego typu śrub.
Fajne te magnesy, kiedyś niektórzy do liczników na prąd przykładali i się cieszyli, że rachunki małe. Jak będziesz nieuważny to ci potrafi dłoń zmiażdzyć.
Ty se łeb do licznika podłącz rachunek mniejszy i wieś rozswietlisz
Jak zwykle dziękuję za miłe słowa miły człowieku. A mieszkam w mieście. Sępopol.
Tak mieszkasz w sepipolu a korki z Anglika dajesz w Wieluniu hahaha
Może cię to zaskoczy, ale istnieje coś takiego, jak internet.
Zielono-niebiescy rządzą. Nawet ze Szczytnem wygraliśmy. No i hodujemy nutrie.
A dawno o nutriach nie wspominałem, Filipek biega biega po kojcu jak szalony. Monika się spasła, a Zbynio śpi, jak zwykle.
Dzisiaj kupiłem w biedrze karton buraków i im rzuciłem. 4 zostawiłem sobie i wstawiłem z kromką chleba i czosnkiem na zakwas. Jem to samo, co moje nutrie.
Ale nutrie to superanckie zwierzęta. Już pomijam, że Filipek mi sprezentował 4 szwy, częściową utratę czucia w palcu serdecznym i zastrzyk na tężec. Jak one na mnie patrzą, jak im buraki rzucam to mi wszystko zwraca.
Śpij z nimi jeszcze idiotko