R e k l a m a

I LO w Wieluniu najlepsze w eliminacjach konkursu o puchar KWP w Łodzi

R e k l a m a

Uczniowie wieluńskich szkół średnich rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Powiatowe eliminacje konkursu zorganizowano w II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Zwycięską drużyną okazała się być reprezentacja I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. To oni wezmą udział w finale wojewódzkim.

Wieluńscy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Do rywalizacji konkursowej, którą zorganizowano 24 lutego 2023 r., przystąpiły czteroosobowe reprezentacje wszystkich wieluńskich szkół średnich.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Celem konkursu było promowanie służby w Policji oraz popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Zespoły w pierwszej kolejności zmierzyły się z testem wiedzy, składającym się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie drużyny prezentowały praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód – takiego, jaki pokonują kandydaci do pracy mundurze. To m.in. skok przez skrzynię, rzut piłką lekarską oraz bieg przez płotki.

Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania powiatu wieluńskiego w finale wojewódzkim konkursu przypadło drużynie z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Drugą lokatę zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, z kolei trzecie miejsce reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

– Laureaci konkursu otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu oraz komisje rozwiązywania problemów alkoholowych w gminach Wieluń, Biała, Konopnica, Mokrsko, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również medale oraz drobne upominki – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Warto dodać, że mundurowi w przerwie konkursu przygotowali  dla młodzieży i nauczycieli do pokonania tor przeszkód z wykorzystaniem alko- i narkogogli. Każdy zainteresowany mógł zobaczyć, do jakiego upośledzenia zmysłów dochodzi po spożyciu alkoholu i narkotyków.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx