R e k l a m a

„Biblioteka nie wyklucza”. Będą m.in. warsztaty i nowy mural na budynku biblioteki powiatowej

R e k l a m a

Szkolenia dla pracowników, cykl warsztatów arteterapeutycznych dla wszystkich zainteresowanych, zakup księgozbioru z dużą czcionką, wystawa poprojektowa oraz mural na budynku biblioteki – to etapy projektu, na który pozyskała właśnie grant Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu realizuje przedsięwzięcie pn. „Biblioteka nie wyklucza”, finansowane ze środków PFRON w ramach programu „Kultura bez barier”. Pozyskano grant w wysokości 97.220 zł. z przeznaczeniem na szereg działań związanych z dostępnością.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Głównym założeniem projektu jest zwiększenie możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym biblioteki wszystkim użytkownikom, głównie osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.

Projekt „Biblioteka nie wyklucza” składa się z kilku etapów – obejmuje szkolenia dla pracowników, cykl warsztatów arteterapeutycznych dla wszystkich zainteresowanych, zakup księgozbioru z dużą czcionką, wystawę poprojektową oraz mural na budynku biblioteki.

– Jednym z celów projektu jest zwiększenie kompetencji przez pracowników instytucji kultury w zakresie tworzenia dostępnej oferty i pracy z użytkownikami ze specjalnymi potrzebami. Realizujemy obecnie szereg szkoleń dla kadry bibliotecznej, których efektem ma być stworzenie integracyjnego środowiska w bibliotece, w którym każdy ma dostęp do tych samych zasobów kulturalnych – informuje Magdalena Wicher, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.

Drugi etap projektu to cykl warsztatów dla użytkowników biblioteki z tworzenia makramy, malowania metodą puringu, ceramiki oraz graffiti. Warsztaty będą dostępne dla wszystkich zainteresowanym bez względu na możliwości fizyczne, percepcyjne czy intelektualne. Planowany jest też zakup książek z dużą czcionką, które poszerzą ofertę literacką dla  seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

– Po zakończeniu warsztatów zorganizowana zostanie wystawa podsumowująca projekt, będzie to wydarzenie dostępne dla wszystkich zainteresowanych, również dla osób ze specjalnymi potrzebami w tym z niepełnosprawnościami. Zaprezentowany zostanie także malunek, który powstanie w trakcie realizacji projektu na ścianie budynku przy ul. Śląskiej, w której mieści się biblioteka – mówi Magdalena Wicher. Jak dodaje dyrektorka placówki, mural będzie miał wartość artystyczną, ale przede wszystkim informacyjną – zwiększy dostępność do instytucji kultury.

– Zapraszamy na warsztaty organizowane w ramach projektu. Szczegóły na stronie internetowej biblioteki biblioteka.powiat.wielun.pl albo pod numerem tel. 43 843 96 35 – dodaje Magdalena Wicher.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx