R e k l a m a

Nowe rondo powstanie na wjeździe do Złoczewa. Będą też ronda w Łasku i Dobrzelinie

R e k l a m a

Nowe rondo powstanie na wjeździe do Złoczewa od strony Wielunia. Skrzyżowania o ruchu okrężnym powstaną też w Dobrzelinie (powiat kutnowski) i Łasku. Wszystko to w ramach inwestycji prowadzonych przez Urząd Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Właśnie podpisano umowy na trzy inwestycje drogowe w województwie łódzkim. Wśród nich znalazła się budowa ronda na drodze wojewódzkiej nr 477 w Złoczewie. Przebudowa skrzyżowania ulicy Wieluńskiej i drogi powiatowej to kontynuacja rozbudowy, którą władze województwa realizują od kilku lat w tym mieście. To także dojazd do drogi ekspresowej S8, który posiada skrzyżowanie ze złymi parametrami widoczności.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kierowcy poruszający się po tym skrzyżowaniu mają ograniczoną widoczność. Musimy to zmienić – informuje marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber.

Nowe rondo powstanie też w Łasku na skrzyżowaniu ul. 9 maja i al. Niepodległości, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 473. To bardzo ruchliwy odcinek drogi, stanowiący dojazd z miasta do drogi ekspresowej S8. Przebudowa jest konieczna z powodu kiepskiej geometrii dotychczasowego skrzyżowania oraz ryzyko kolizji i wypadków. Do tego zostaną rozbudowane także skrzyżowania z ulicami Batorego i Żytnią. Przebudowy doczeka się też skrzyżowanie na DW 583 w Dobrzelinie (powiat kutnowski).

Wszystkie trzy inwestycje, oprócz rozbudowy skrzyżowań wraz z dojazdami i wymianą konstrukcji jezdni, zakładają także: budowę chodników, zjazdów, przepustów, odwodnienia, oświetlenia. Droga w Dobrzelinie zyska dodatkowo zatokę autobusową. W Łasku powstanie też krótki odcinek ścieżki rowerowej, a w Złoczewie – kanał technologiczny.

Przebudowy zostaną sfinansowane ze środków województwa łódzkiego. Inwestycje na DW 477 i DW 473 zostały też wsparte przez gminę Złoczew i powiat łaski (dokumentacja). Wszystkie trzy mają się zakończyć w styczniu przyszłego roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx