R e k l a m a

Wieluń: Pracownik okradał jedną z firm. Skradzione rzeczy sprzedawał przez Internet

R e k l a m a

Pracownik jednej z wieluńskich firm wynosił z niej skrzynki i organizery narzędziowe, a następnie sprzedawał je przez Internet. Przedsiębiorstwo wyceniło straty na nie mniej niż 4.000 złotych.

Pod koniec stycznia 2023 roku stróże prawa zostali powiadomieni przed dyrekcję jednej z wieluńskich firm, że na popularnym portalu ogłoszeniowym zamieszczono ofertę sprzedaży skrzynek i organizerów narzędziowych, będących ich własnością. Podejrzewano, że któryś z pracowników mógł dokonać kradzieży tych przedmiotów z zakładu, a następnie wystawiał je do sprzedaży w Internecie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Zaczęli zbierać dowody i informacje, które miały pozwolić na ustalenie, kto za tym stoi. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz skrupulatnie prowadzone ustalenia przyniosły efekty. Kryminalni ustalili, że związek z tym procederem ma jeden z pracowników firmy.

– Realizując czynności w tej sprawie, 2 marca 2023 roku, policjanci przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku, jak wynosił z firmy w plecaku trzy organizery narzędziowe. Okazało się, że 42-latek uprawiał ten proceder już od jakiegoś czasu. Ustalono, że mężczyzna w ten sposób skradł nie mniej niż 200 sztuk skrzynek i organizerów, których wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę nie mniejszą niż 4.000 złotych – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

42-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego został zatrzymany, a część skradzionego mienia udało się odzyskać. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście skrzynek i organizerów narzędziowych. 42-latek odpowie teraz za przestępstwo kradzieży. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx