R e k l a m a

Włamanie w gminie Mokrsko, straty na 9,5 tys. złotych. Sprawca jest już w rękach policji

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 33-latka, który włamał się do budowanego domu w Ożarowie w gminie Mokrsko. Jak się okazało, mężczyzna ma również na swoim koncie kradzież kabla energetycznego w gminie Pątnów.

Informacja o kradzieży z włamaniem do będącego w budowie domu mieszkalnego w Ożarowie wpłynęła do wieluńskich policjantów na początku lutego br. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że nieznany sprawca uszkodził mechanizm bramy garażowej. Następnie dostał się do wnętrza budynku, skąd skradł agregat prądotwórczy, narzędzia i materiały budowlane. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę 9.500 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W sprawę od początku zaangażowali się wieluńscy kryminalni. W efekcie skrupulatnie przeprowadzonych czynności wytypowali, że związek z tym zdarzeniem może mieć 33-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Kolejne ustalenia potwierdziły ich przypuszczenia, w efekcie czego 1 marca 2023 roku mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa odzyskali skradziony agregat prądotwórczy. Okazało się, że mężczyzna wstawił go do jednego z wieluńskich lombardów. Odzyskany agregat wrócił już do prawowitego właściciela.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że to nie jedyne przewinienie 33-latka. Okazało się, że miał on też związek z kradzieżą kabla energetycznego, do której doszło w lutym w miejscowości Kałuże w gminie Pątnów. W tym przypadku pokrzywdzony wycenił straty na 16.000 złotych.

– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 33-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności – przekazuje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx