R e k l a m a

Trzech mężczyzn i kobieta ukradli w Gaszynie m.in. kable i mrożone mięso

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni wytypowali i zatrzymali czwórkę młodych ludzi w wieku od 21 do 23 lat, podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz kradzieże w miejscowości Gaszyn w gminie Wieluń. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Wieluńscy policjanci w lutym 2023 roku zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu w miejscowości Gaszyn. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca włamał się do jego domu oraz pomieszczenia gospodarczego i ukradł kable miedziane oraz pozostawione w zamrażarce mięso. Ponadto z posesji, na której stoi dom, skradziona została również przyczepka samochodowa, pojemnik mauzer oraz różne elementy wyposażenia z samochodu mitsubishi. Na chwilę obecną straty wyceniono na kwotę ponad 8 tysięcy złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nad sprawą zaczęli intensywnie pracować wieluńscy kryminalni, którzy zbierali wszelkie informacje i dowody mogące przyczynić się do ustalenia sprawców. Istotna dla policjantów była informacja od pokrzywdzonego, który na jednym z popularnych portali internetowych zauważył zdjęcie, na którym rozpoznał swoje radio samochodowe. Mundurowi bardzo szybko dotarli do autora tego zdjęcia. Był nim 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 22-latka stróże prawa zabezpieczyli skradzione radio oraz głośniki. Mężczyzna posiadał też przy sobie narkotyki. 22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

– Policjanci na tym nie poprzestali. Zbierając skrupulatnie wszelkie informacje ustalili, że nie działał on sam. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że 22-latek wspólnie z trójką znajomych włamali się do domu oraz pomieszczenia gospodarczego, jak również dokonali kradzieży z terenu posesji w miejscowości Gaszyn – dodaje asp. sztab. Grela.

Kryminalni zatrzymali pozostałą trójkę sprawców w sobotę, 4 marca 2023 r. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 21 i 23 lat oraz kobieta w wieku 21 lat. Wszyscy zostali doprowadzeni do wieluńskiej komendy. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia.

– Cała czwórka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Ponadto 22-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx