R e k l a m a

Został już tylko miesiąc na opłatę bonami noclegów i atrakcji turystycznych

R e k l a m a

Tylko do końca marca 2023 r. można płacić bonami turystycznymi. W tym czasie, choćby zaliczkowo, należy dokonać opłaty za noclegi lub atrakcje turystyczne zaplanowane na okres np. majówki lub wakacji. Nie wystarczy samo aktywowanie bonu, należy jeszcze dokonać nim opłaty przed końcem marca.

Jak informuje ZUS, uprawnieni do bonu w województwie łódzkim opłacili nim wyjazdy wakacyjne i weekendowe lub inne atrakcje turystyczne na kwotę blisko 170 mln zł.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Niektóre osoby wykorzystały przysługujące im bony w stu procentach, inni mają na koncie jeszcze część wartości bonu do wykorzystania. W naszym regionie aktywowano 87 procent przysługujących bonów. Jednak część rodziców, do tej pory nie aktywowała jeszcze bonu. Nieaktywnych bonów w łódzkim jest jeszcze ponad 34 tys. o łącznej wartości ok. 22 mln zł – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

W całym kraju transakcje bonami wyniosły 2 mld 871 mln zł. Niemal 2,7 mln bonów zostało wykorzystanych w 100 procentach. Ogółem aktywowano ponad 3,7 mln bonów turystycznych, czyli 87 procent wszystkich.

Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio ponad 633 mln zł i 523,5 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 72 mln zł.

Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx