R e k l a m a

Oddział kardiologii inwazyjnej w wieluńskim szpitalu już otwarty. Zarządza nim podmiot zewnętrzny

R e k l a m a

Grupa American Heart of Poland otworzyła w wieluńskim szpitalu oddział kardiologii inwazyjnej. To wyjątkowe wydarzenie, bo w wieluńskim SP ZOZ nigdy jeszcze nie były realizowane tego rodzaju świadczenia.

Świadczenie usług kardiologicznych w SP ZOZ w Wieluniu rozpoczęto 1 marca 2023 r. Działania i plany nowo powstałego oddziału przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli zarządu Grupy American Heart of Poland, dyrekcji szpitala w Wieluniu, władz samorządowych oraz mediów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wskazał starosta wieluński Marek Kieler, to historyczna chwila, na którą czekali mieszkańcy kilku powiatów. – W powiecie wieluńskim nigdy nie było oddziału kardiologii inwazyjnej, a dzięki współpracy z Grupą obejmiemy opieką kardiologiczną 300 tys. mieszkańców, zapewniając dostęp do wysokiej klasy procedur kardiologicznych, w ramach kontraktu z NFZ – mówił Kieler.

Dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek zarządu i dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland wyjaśnił, że Grupa prowadzi od 21 lat skuteczny i sprawdzony model leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych w ponad dwudziestu lokalizacjach w całym kraju, w ściślej współpracy z NFZ.

– Na nowym oddziale będą udzielane świadczenia w zakresie szeroko rozumianej kardiologii inwazyjnej. Pomoc otrzymają pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Oddział będzie świadczyć 24-godzinny dyżur hemodynamiczny, co jest niezwykle istotne dla pacjentów z zawałem mięśnia sercowego – przekazał podczas konferencji prasowej dr n. med. Paweł Kaźmierczak.

Grupa American Heart of Poland ma nie poprzestać na samym otwarciu oddziału. W Wieluniu są planowane kolejne inwestycje. – Samodzielne utworzenie oddziału kardiologicznego to jeden z projektów, który udało się zrealizować w bardzo krótkim czasie. Przed nami kolejne inwestycje w rozwój oddziału. Będziemy modernizować sale dla pacjentów, powstanie kolejna pracownia hemodynamiki – mówił Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland.

Głos zabrał też Andrzej Wnęk, ordynator oddziału Centrum Sercowo-Naczyniowego: – Pacjentom zapewniamy opiekę medyczną prowadzoną przez doświadczony zespół specjalistów, dla których leczenie jest pasją. Oddział dysponuje niezbędnym sprzętem, w szczególności takim jak USG czy angiograf. W ramach oddziału znajduje się izba przyjęć, pododdział intensywnej opieki kardiologicznej, pracownia hemodynamiki, pracownia elektrofizjologii – mówił Adnrzej Wnęk.

Oddział o powierzchni 750 metrów kwadratowych, który dysponuje 11 łóżkami, w tym pięcioma na pododdziale intensywnej opieki kardiologicznej poszerzył sieć placówek zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland w całej Polsce.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx