R e k l a m a

Wieluń: Młody kierowca chciał uciec policjantom. Był pijany i miał cofnięte prawo jazdy

R e k l a m a

21-latek na ulicy Warszawskiej w Wieluniu przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h, a później próbował uciec policjantom, którzy chcieli zatrzymać go do kontroli. Jak się okazało, młody kierowca golfa miał 2,9 promila alkoholu w organizmie oraz cofnięte prawo jazdy. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek, 7 marca 2023 roku, na ulicy Warszawskiej w Wieluniu stróże prawa namierzyli kierowcę volkswagena golfa, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h. Jeden z policjantów podjął próbę zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej, wydając wyraźny sygnał latarką nakazujący zatrzymanie. Kierowca golfa początkowo zwolnił i zjechał do krawędzi jezdni, ale po chwili zlekceważył polecenie mundurowego i odjechał w kierunku centrum miasta.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci natychmiast podjęli pościg za volkswagenem, wydając kierowcy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Po krótkim pościgu volkswagen zatrzymał się. Podczas legitymowania okazało się, że kierującym jest 21-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, po chwili wyszło na jaw, dlaczego kierowca chciał uniknąć kontroli drogowej.

Badanie alkomatem wykazało, że 21-letni kierowca golfa miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, jazdy w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego go zakazu oraz niestosowania się do decyzji o cofnięciu prawa jazdy.

– Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latek został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie drogowe – informuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx