R e k l a m a

Wieluń: Pijany kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia

R e k l a m a

1,2 promila alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca toyoty, który doprowadził do zderzenia z drugim samochodem na ulicy Chopina w Wieluniu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do wieluńskich mundurowych w sobotę, 11 marca 2023 roku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki ustalili, że 46-letni kierowca toyoty wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się ulicą Chopina audi. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

– Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierowca toyoty miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

46-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Jak zapowiada policja, mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Apelujemy do wszystkich kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę, kiedy nie mają pewności co do stanu trzeźwości. Pijani kierujący są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki – przypomina asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,539fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx