R e k l a m a

Pijany kierowca bez prawa jazdy przekroczył prędkość autem bez ważnego przeglądu

R e k l a m a

Nie udało nam się w tytule tego artykułu zmieścić wszystkich przewinień, których dopuścił się 57-letni kierowca toyoty, zatrzymany do kontroli przez policjantów w Lututowie. Kierowca był pijany, nie miał uprawnień do kierowania samochodem, przekroczył dopuszczalną prędkość i jechał autem bez ważnych badań technicznych, a oprócz tego nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mamy więc najwyraźniej do czynienia ze swoistym mistrzem w łamaniu przepisów ruchu drogowego.

We wtorek, 14 marca 2023 roku, po godzinie 16:00 na ulicy Piaski w Lututowie policjanci z wieruszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 20km/h. 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierował osobową toyotą. Oprócz tego mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi podczas kontroli wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie, oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, może grozić kara 2-letniego więzienia. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

– Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu po alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze – przypomina asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx