R e k l a m a

100 tys. złotych dla muzyków! Kto otrzymał środki?

R e k l a m a

100 tysięcy złotych powędruje do muzyków z powiatu wieluńskiego. To kwota, jaką udało się pozyskać dzięki współpracy kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Słupsko – Damiana Janasa oraz wieluńskiej Fundacji Młodzi Propagują Sztukę.

We wrześniu podczas otwartej próby orkiestry w Słupsku, najmłodsi mieli okazję poznać nie tylko trąbki, puzony i saksofony, ale również używane przez Fundację instrumenty, mające korzenie bliżej Afryki – takie jak caxixi, shekere, kalimba, djembe czy inne grzechotki. Zawiązana współpraca zaowocowała złożeniem wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup instrumentów i brakującego wyposażenia. Wspólne działania zaowocują wzmocnieniem roli orkiestry dętej i przygotowaniem nowego, lepszego programu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

To nie pierwsze działanie realizowane przez Fundację z instytucjami, organizacjami i samorządami. Fundacja organizowała m.in. obóz taneczny w Portugalii, warsztaty filmowe w Warszawskiej Szkole Filmowej, pikniki charytatywne w Wiśle czy Międzybrodziu Bialskim. Ubiegły rok przebiegał z kolei pod znakiem wakacyjnych koncertów i kin plenerowych na wieruszowskim rynku, organizowanych przy współpracy z Wieruszowskim Domem Kultury.

Atrakcji nie zabrakło również dla osób, którym bliżej jest do miejskiej biblioteki i klubu seniora w Wieruszowie. Wspólne projekty z tymi instytucjami zaowocowały warsztatami, wyjazdami, spotkaniami i zajęciami ruchowymi. 21 maja Fundacja będzie organizatorem III Targów Energii Odnawialnej i Zdrowej Żywności przy współpracy z Gminą Wieruszów. Młodzi Propagują Sztukę również w Wieluniu. Ubiegłoroczne spacery z przewodnikiem po Wieluniu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak spływ kajakowy, zorganizowany nad Wartą.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx