R e k l a m a

Młody kierowca z powiatu wieluńskiego jechał 122 km/h w terenie zabudowanym

R e k l a m a

122km/h w obszarze zabudowanym to stanowczo za szybko. Policjanci z oleskiej grupy SPEED ostudzili rajdowe zapędy 24-latka z powiatu wieluńskiego. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych, 15 punktami karnymi, a przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł zasiąść za kierownicą samochodu.

W środę, 15 marca 2023 r., policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolowali drogę krajową pomiędzy Praszką a Kluczborkiem (wspólny przebieg DK 42 i DK 45). Około godziny 12:15 w miejscowości Biadacz zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy forda fiesty. Samochód mijając między innymi oznakowane przejście dla pieszych, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością ponad 122 km/h.

– Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i przerwali tę szaleńczą jazdę. Za kierownicą forda siedział 24-latek z powiatu wieluńskiego. Przekroczenie limitu prędkości kosztowało kierowcę utratę prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, 2.500 złotych mandatu i 15 punktów karnych – informuje asp. sztab. Stanisław Filak z oleskiej policji.

– Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu – dodaje asp. sztab. Stanisław Filak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,778fanówPolub nas
780obserwującychObserwuj
7obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx