R e k l a m a

Gmina Sokolniki: W przebraniu służby drogowej demontował baner reklamowy przy drodze

R e k l a m a

Policjanci z Wieruszowa zatrzymali 33-latka, który w przebraniu pracownika obsługi drogowej demontował metalową konstrukcję baneru reklamowego przy trasie S8. Podczas kontroli samochodu mężczyzny stróże prawa ujawnili w nim narkotyki, a także skradzione wcześniej tablice rejestracyjne, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny.

Funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego wieruszowskiej policji w niedzielę, 19 marca 2023 roku, o godzinie 21:00 w miejscowości Prusak w gminie Sokolniki zauważyli renault megane, które znajdowało się na drodze serwisowej. Samochód miał założone niemieckie tablice rejestracyjne i był wyposażony w żółty sygnał świetlny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi postanowili sprawdzić kierowcę oraz samochód. Kiedy policjanci podjechali, w aucie nikogo nie było. Zauważyli zaklejoną taśmą nalepkę kontrolną na szybie czołowej i ustalili, że pojazd widnieje na sieradzkich numerach rejestracyjnych. Po chwili na miejsce podszedł mężczyzna ubrany w odzież pracownika służby drogowej, który oświadczył, że sprawdzana osobówka należy do niego i czeka na kolegę – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Okazało się, że mężczyzna to 33-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Wieruszowscy stróże prawa, widząc u niego coraz większe zdenerwowanie, postanowili dokładnie sprawdzić samochód i jego właściciela.

Mundurowi ujawnili w renault sieradzkie i oleskie komplety tablic rejestracyjnych, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny od samochodu kia shuma. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że sprawdzane dokumenty i tablice rejestracyjne na oleskich numerach zostały skradzione w styczniu i w marcu 2023 roku. Stróże prawa znaleźli też w renault siedem metalowych elementów, które pochodziły z pobliskiej konstrukcji reklamowej.

– Ponadto w samochodzie policjanci zabezpieczyli również narkotyki. Badanie narkotykowym testerem wykazało, że zabezpieczone substancje to mefedron i amfetamina. W trakcie przeszukania renault w jego wnętrzu znajdowały się również wkrętarki oraz pompa, z której wydobywał się intensywny zapach paliwa – przekazuje asp. Siemicki.

Mężczyzna był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań, które wykażą, czy znajdował się pod wpływem środków odurzających. Renault zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu, a 33-latek został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Jak informuje policja, mężczyzna wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Teraz usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx