R e k l a m a

Oszustwo w Internecie. Kobieta z powiatu pajęczańskiego straciła kilka tysięcy złotych

R e k l a m a

Oszuści śledzą portale aukcyjne i odpowiadają na ukazujące się ogłoszenia często w w kilka chwil od ich publikacji. Jedną z ofiar oszukańczego procederu została mieszkanka powiatu pajęczańskiego, która straciła w ten sposób kilka tysięcy złotych.

Wystawiasz produkty na sprzedaż na portalach internetowych? Pamiętaj, nigdy nie klikaj w linki przesyłane przez kupujących! Boleśnie przekonała się o tym w minioną niedzielę mieszkanka powiatu pajęczańskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kobieta wystawiła na portalu sprzedażowym kurtkę. Odezwała się do niej osoba zainteresowana zakupem. Jednak kupujący nie przeprowadził transakcji na portalu sprzedażowym. Oszust wysłał do sprzedającej link do pobrania rzekomej zapłaty za towar. Niestety pokrzywdzona otworzyła wiadomość, wpisała swoje dane i w ten sposób straciła z konta kilka tysięcy złotych – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Stróże prawa ostrzegają, że kliknięcie w taką ikonę i wykonanie czynności zgodnie z wyświetlonymi poleceniami to nic innego, jak wykorzystanie linku do fałszywej strony bankowości internetowej.

– Sprzedający, po nieświadomym zalogowaniu się w ten sposób podaje oszustowi niezbędne dane, które umożliwiają sprawcy dysponowaniem rachunkiem lub kartą. Prosimy nie klikać w otrzymane linki, nie uzupełniać danych logowania do banku. Kupującemu nie są potrzebne te dane. Jeśli ktoś prosi nas o przekazanie takich informacji, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustwem – podkreśla mł. asp. Wioletta Mielczarek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx