R e k l a m a

63 wykroczenia na drogach powiatu wieluńskiego. Podsumowanie akcji „NURD”

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci podsumowali prowadzone 22 marca 2023 r. na terenie całego kraju działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas całodniowej akcji na drogach powiatu wieluńskiego stróże prawa ujawnili 63 wykroczenia.

Głównym celem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, osoby poruszające się za pomocą urządzeń wspomagających ruch, motorowerzystów oraz motocyklistów. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz bacznie przyglądali się zachowaniom kierujących pojazdami względem pieszych, w szczególności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas całodniowych działań na drogach powiatu wieluńskiego mundurowi ujawnili łącznie 63 wykroczenia, z czego sprawcami 22 wykroczeń byli piesi, a w 10 przypadkach rowerzyści. Głównym przewinieniem pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Z kolei jeśli chodzi o kierujących pojazdami mechanicznymi, to w większości przypadków popełnianych wykroczeń było to przekroczenie prędkości w rejonach przejść dla pieszych – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

Stróże prawa apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zachęcają też pieszych do używania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, również w obszarze zabudowanym.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx