R e k l a m a

Znalazł kartę płatniczą i… zaczął płacić nią za zakupy. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 33-latka, który używając cudzej karty płatniczej kilka razy dokonał nieautoryzowanych płatności w sklepach na terenie Wielunia. Usłyszał cztery zarzuty włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy oraz jeden dotyczący usiłowania włamania. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Stróże prawa uzyskali informacje, że podczas minionego weekendu doszło do włamania na konto bankowe należące do 35-latki. Pracujący nad sprawą policjanci w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili okoliczności tego zdarzenia. Z relacji kobiety wynikało, że w ubiegłym tygodniu zgubiła kartę płatniczą. Po tym, jak zorientowała się, że jej nie ma, zalogowała się na swoje konto bankowe. Wtedy zobaczyła, że ktoś kilkukrotnie używał jej karty, dokonując płatności w sklepach na terenie Wielunia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci natychmiast zaczęli zbierać informacje i dowody, aby ustalić osobę, która w nieuprawniony sposób korzysta z cudzej karty. Bardzo szybko kryminalni wytypowali odpowiedzialnego za te czyny. Był nim 33-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Jak ustalili mundurowi, mężczyzna, posługując się znalezioną kartą bankomatową, dokonał czterech zbliżeniowych transakcji płatniczych na kwotę ponad 100 złotych. Piątej transakcji nie dokonał z uwagi na fakt, że pokrzywdzona zastrzegła kartę.

33-latek został zatrzymany 21 marca 2023 roku i spędził noc w policyjnym areszcie. Następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszał już cztery zarzuty włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy oraz jeden zarzut dotyczący usiłowania włamania. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wieluńscy policjanci przypominają, by zachować ostrożność korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. – Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji. Nigdy nie należy razem z kartą płatniczą przechowywać zapisanego kodu PIN – radzi asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx