Praca weterynarza nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Chore zwierzęta nie mogą powiedzieć, co je boli, dlatego ich leczenie jest trudniejsze, niż ludzi.
Za nami kolejne spotkanie w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. 27 marca 2023 r. gościem spotkania z cyklu „W służbie człowiekowi” był lekarz weterynarii Hubert Stradomski oraz Masza – czworonożny przyjaciel gościa biblioteki.
Podczas spotkania dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca weterynarza. Hubert Stradomski z pasją opowiadał o swoim zawodzie oraz zachowaniach i zwyczajach zwierząt. Dał cenne rady związane z pielęgnacją, żywieniem i opieką nad czworonogami.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć prawdziwe narzędzie pracy wykorzystywane podczas badania – stetoskop, zademonstrowany na Maszy. Dzieci, które przybyły na spotkanie, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadając dziesiątki pytań.
– Bardzo dziękujemy panu Hubertowi za niezwykle miłe, interesujące i pouczające spotkanie – podsumowują organizatorzy.
Pan Lekarz Stradomski wygląda na porządnego człowieka. Czekamy na doktorat.
😁😁😁🤣🤣🤣🤣
Znowu się w psiej kupie tarzasz tarzanie?
Ja ci coś powiem drogi krzysiu. Jak widzisz osobę, która się smieje do siebie, to uciekaj. Albo naćpana, albo chora psychicznie. W twoim przypadku pewnie obydwie okoliczności się zachodzą. Ostatnio w autobusie taką dziewczynkę widziałem. Napis na drzwiach ją śmieszył. Była lekko otyła. Schizofrenia lekoodporna. Z 10 metrów poznałem. Ciebie też ktos powinien krzysiu zdiagnozować, bo daleko tym swoim Iveco w takim stanie nie zajedziesz.