R e k l a m a

Kiermasz wielkanocny w Wieluniu. Około 30 wystawców na placu Legionów [FILM]

R e k l a m a

Już wkrótce Wielkanoc, a to oznacza, że na placu Legionów w Wieluniu nie mogło zabraknąć tradycyjnego wielkanocnego kiermaszu. Wśród blisko 30 wystawców znalazły się m.in. lokalne stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i rzemieślnicy.

Pomimo chłodnej i deszczowej aury, na placu Legionów pojawiło się około 30 kolorowych stoisk, wypełnionych wielkanocnymi produktami. Na stołach widzieliśmy tradycyjne wypieki, ręcznie robione ozdoby wielkanocne, a także produkty lokalnych rzemieślników.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kiermasz wielkanocny to również doskonała okazja, aby spróbować potraw, które nieodłącznie towarzyszą polskiej wielkanocnej tradycji. Na stoiskach nie zabrakło chociażby mazurków, babek, serników, czy też gorącego żurku.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Urząd Miejski w Wieluniu wspólnie z WDK oraz fundacją Made in Wieluń. To nie tylko okazja dla mieszkańców do wykonania przedświątecznych zakupów, ale też szansa dla lokalnych podmiotów do zaprezentowania się z własnymi wyrobami. Kiermasz trwa w niedzielę, 2 kwietnia 2023 r., w godzinach od 9:00 do 15:00. Zobaczcie poniżej naszą krótką relację filmową.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx