R e k l a m a

Dwa auta zderzyły się czołowo na drodze z Wieruszowa do Bolesławca

R e k l a m a

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną kolizji, do której doszło w sobotnie popołudnie w Mieleszynku w gminie Wieruszów. Kierujący osobową skodą na łuku drogi doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka lexusem.

Do groźnego zdarzenia doszło 1 kwietnia 2023 roku w miejscowości Mieleszynek. Po godzinie 17:00 patrol policji został skierowany na drogę z Klatki do Mieleszyna (szerzej: z Wieruszowa do Bolesławca), gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 18-letni mieszkaniec Wieruszowa, kierując osobową skodą, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka lexusem. Poszkodowaną okazała się 44-letnia mieszkanka Bolesławca – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że ze skody wyrwana została tylna oś. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze ukarali sprawcę zdarzenia mandatem karnym.

– Niedostosowanie prędkości należy do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem – przypomina asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx