R e k l a m a

Lututów: Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem przewoził dwoje dzieci

R e k l a m a

Mając prawie promil alkoholu przewoził dzieci w wieku 6 i 8 lat. Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień i kierował autem, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz 47-latkowi grozi wysoka grzywna i nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku, po godzinie 6:00 do wieruszowskich stróżów prawa wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicą Wieluńską w Lututowie porusza się samochodem audi A3 kierowca, który nie posiada uprawnień do kierowania. W tej sytuacji funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon. Mundurowi, widząc opisywany samochód, zatrzymali kierującego do kontroli.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podejrzenie zgłaszającego potwierdziło się. Kierującym osobowym audi okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że od stycznia do lipca 2022 roku sąd trzykrotnie orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wobec tego mężczyzny – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1 promil alkoholu. Warto dodać, że amator jazdy na podwójnym gazie w samochodzie przewoził dzieci w wieku 6 i 8 lat.

– Nieletni zostali przekazani przybyłej na miejsce matce. 47-latek tłumaczył się policjantom, że nie miał kto zawieźć dzieci do przedszkola i szkoły, w związku z czym zdecydował się wsiąść za kierownicę. Za te przestępstwa mężczyzna usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy też inne zarzuty karne związane z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – przekazuje asp. Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Tak mnie uczyli.
1 rok temu

ulicą Wieluńską nie wieluńską.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx