R e k l a m a

Wieluń: Uczniowie szkoły branżowej spotkali się z przedstawicielem PIP

R e k l a m a

Jak jest różnica pomiędzy umową o pracę, a umową zlecenie? Jakie obowiązki ma pracodawca i pracownik? Jakie normy BHP obowiązują w czasie pracy? Czy osoba niepełnoletnia może podjąć pracę? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.

To właśnie w ZS nr 3 w Wieluniu w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r., Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieluniu zorganizowało spotkanie z pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu. Celem spotkania było przygotowanie uczniów klas trzecich branżowej szkoły I stopnia do wejścia na rynek pracy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Celem kampanii jest zachęcenie pracowników i pracodawców do podnoszenia poziomu wiedzy na temat praw i obowiązków w pracy, zasad zawierania i rozwiązywania stosunku pracy, pracy tymczasowej i sezonowej, rozliczania czasu pracy, urlopów, uprawnień związanych z rodzicielstwem, zakazu dyskryminacji, a także obowiązków pracodawcy w zakresie zapewniania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. 

Dodajmy, że Państwowa Inspekcja Pracy to polski organ nadzoru i kontroli nad przestrzeganiem prawa pracy, w szczególności przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów dotyczących zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx