R e k l a m a

Gdzie się leczyć w okresie Świąt Wielkanocnych? Podajemy adresy i numery telefonu

R e k l a m a

Przed nami okres świąteczny. Przypominamy, gdzie szukać pomocy medycznej podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania można skorzystać z kilku form pomocy.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Podczas świąt oraz dni wolnych od pracy pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz przez całą dobę w weekendy i święta.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, konsultacja może mieć formę:

 • wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarza,
 • teleporady,
 • wizyty medyka w domu chorego.

W naszym regionie nocną i świąteczną pomoc medyczną świadczą:

 • SP ZOZ w Pajęcznie, ul. Wiśniowa 26, tel. 34 311 25 85
 • SP ZOZ w Wieluniu, ul. Szpitalna 16, tel. 43 840 67 63
 • Powiatowe Centrum Medyczne Sp. z o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie, ul. Warszawska 104, tel. 62 784 55 47

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK)

W nocy, w weekendy i święta, czyli poza godzinami pracy poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, można też skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 800 137 200 lub wypełnić formularz online.

Na platformie dyżuruje personel medyczny, w tym pielęgniarka / położna lub lekarz, który udziela telefonicznie profesjonalnych porad. Może również wystawić e-receptę lub e-zwolnienie, jeśli będzie to konieczne.

Szpitalne oddziały ratunkowe i izby przyjęć

W razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają izby przyjęć lub szpitalne oddziały ratunkowe (SOR). W naszym regionie SOR znajduje się w szpitalu w Wieluniu. Z kolei izby przyjęć znajdziemy w następujących miejscach:

 • Izba przyjęć SP ZOZ w Pajęcznie, ul. 1 Maja 13/15, tel. 34 311 14 03 wew. 46
 • Izba przyjęć Powiatowe Centrum Medyczne Sp. z.o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie, ul. Warszawska 104, tel. 45 959 51 12

Ratownictwo medyczne

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia można skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

Telefoniczna Informacja Pacjenta

Przez cały świąteczny okres do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę można uzyskać wszelkie, niezbędne informacje na temat pomocy medycznej w czasie świąt.

Konsultanci podpowiedzą również, gdzie jest najbliższy szpital, punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej lub dyżurująca apteka.

Stomatologiczna pomoc doraźna

 W razie nagłego bólu zęba czy powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem można skorzystać z pomocy stomatologa w jednej z poradni pracujących w ramach doraźnej opieki stomatologicznej. Poradnie pracują w dni powszednie od 19 do 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę.

 • Centrum Stomatologii Duodent w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Rwańska 5, telefon do rejestracji 604 727 554
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia ALEX-DENT w Łodzi, ul. Okrzei 40, telefon do rejestracji 42 640 77 10
 • Niepubliczny Stomatologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Super-Dent w Łodzi, ul. Wodna 25/1BU, telefon do rejestracji 42 673 35 98
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx