R e k l a m a

Rodzina Monet – skąd wziął się fenomen tych książek?

R e k l a m a

Seria książek Rodzina Monet Weroniki Marczak to absolutny hit ostatnich tygodni. Wciągająca historia nastoletniej dziewczyny, która utraciła w wypadku mamę i babcię, a następnie musi sprostać nowej rzeczywistości skutecznie oderwała młodzież od smartfonów i laptopów. Wielu czytelników mogło wszak utożsamić się z główną bohaterką, która napotyka na swojej drodze wiele problemów związanych z przystosowaniem się do trudnego życia z braćmi. Ani położona w sercu Pensylvanii piękna willa, ani rozmaite luksusy, jakich doświadcza piętnastoletnia Hailie nie potrafią ukoić jej tęsknoty za bliskimi i wszechogarniającego uczucia samotności. Kolejne tomy odkrywają zaś mroczne sekrety i tajemnice każdego z opisywanych w książce mężczyzn.

Koniec beztroski

Z chwilą, gdy najbliższa rodzina Hailie ginie w wypadku samochodowym, opiekę prawną przejmuje nad nią najstarszy z braci – Vincent. Przeprowadzka do bogatego domu, budowanie relacji z nieznanymi dotąd braćmi kosztują jednak nastolatkę całą masę emocji często nie do udźwignięcia. Stąd fabuła zaskakuje i pochłania bez reszty, szczególnie ludzi młodych- nie sposób się od niej oderwać. Choć bracia usilnie strzegą swoich sekretów, na jaw  stopniowo wychodzą kolejne z nich. Pytanie brzmi więc: czym tak naprawdę się zajmują? Mężczyźni gotowi są pójść za dziewczyną w ogień, lecz wielka fortuna idzie w parze ze śmiertelnym niebezpieczeństwem i ciężkimi wyrzeczeniami, przez co seria Rodzina Monet przypomina nieco dobry kryminał.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Sukces książki

Początkowo powieść Rodzina Monet ukazywała się na portalu Wattpad (bezpłatnej platformie do dzielenia się swoją twórczością), a następnie została nominowana do zaszczytnych nagród, jako że od roku 2019 do lutego 2023 wyświetlono ją aż 4,8 milinów razy. Aktualnie wprost bije rekordy popularności, dorównując podobnym, światowym bestsellerom z własnego gatunku, a autorka Rodziny Monet – Weronika Marczak zdobyła dzięki książce tytuł „Pisarki Roku 2022” w plebiscycie „Bestsellery Empiku”.

Reasumując, dobrze samemu przekonać się o tym, jak ciekawa jest owa powieść i dołączyć do szerokiego grona miłośników polskiej literatury młodzieżowej- zwroty akcji, intrygi i kłamstwa trzymają tam w napięciu do ostatniej chwili. Niekiedy zdarza się bowiem, że książki dedykowane młodszym, robią furorę pośród o wiele starszych czytelników.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
1 rok temu

Mam 40 lat i bardzo mnie ciągnęła ta książka,czytam kryminały,ale rodzina monet jest wciągająca i to bardzo 🤣

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Ala

Ja mam 44 i czytam Pilipiuka i Pilcha.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx