R e k l a m a

Wielkanoc na drogach powiatu wieluńskiego. 4 kolizje, 3 nietrzeźwych kierowców

R e k l a m a

Minione święta to czas wzmożonej pracy policjantów z wieluńskiej „drogówki”. Wielkanoc na drogach powiatu wieluńskiego minęła bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano jedynie 4 kolizje drogowe i 3 nietrzeźwych kierowców. Stróże prawa zatrzymali też 19 dowodów rejestracyjnych.

Podczas długiego weekendu mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu wieluńskiego, zwracając uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupiali się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Szczególnym nadzorem objęte były wszelkie wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali również uwagę, czy podróżujący autami pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W okresie wielkanocnym na drogach Wielunia i powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 4 kolizje drogowe. Stróże prawa skontrolowali stan trzeźwości 191 kierujących pojazdami. Niestety pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę będąc pod wypływem alkoholu. W okresie świątecznym wieluńscy stróże prawa wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierowcę oraz dwóch w stanie po użyciu alkoholu.

– Funkcjonariusze nałożyli na kierowców 49 mandatów karnych, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości. Podczas kontroli drogowych policjanci zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych, z czego 14 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu, z kolei pozostałe za brak badań technicznych – dodaje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx