R e k l a m a

Niebezpieczne znalezisko w Wieluniu. Wezwano patrol saperów z Tomaszowa Mazowieckiego

R e k l a m a

Łuskę pocisku pochodzącego z okresu II wojny światowej znaleziono podczas prac budowlanych w Wieluniu. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z Tomaszowa Mazowieckiego.

W środę, 12 kwietnia 2023 roku, do wieluńskich policjantów wpłynęła informacja, że przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Wieluniu podczas prac budowlanych znaleziono łuskę pocisku. Niebezpieczny przedmiot został wykopany przez pracowników firmy budowlanej podczas prac prowadzonych z użyciem koparki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– We wskazane miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego wieluńskiej komendy wstępnie potwierdził, że niebezpieczne znalezisko pochodzi z czasów II wojny światowej. Policjanci powiadomili o znalezionej łusce pocisku saperów z Tomaszowa Mazowieckiego – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Zabezpieczeniem miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zajęli się wieluńscy stróże prawa.

Warto pamiętać, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Z kolei miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

– Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów – instruuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx