R e k l a m a

W Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu ruszy pierwsza klasa finansowo-skarbowa w Polsce

R e k l a m a

Proces kształcenia wsparty merytorycznymi elementami z zakresu ekonomii i finansów publicznych, a także liczne materiały opracowane przez ekspertów i praktyków. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu pod patronatem Instytutu Finansów rozszerza ofertę edukacyjną dla swoich uczniów.

Pilotażowy program klasy finansowo-skarbowej pozwoli nastolatkom bliżej poznać specyfikę pracy w sektorze finansowym, a także rozwinąć swoją karierę w kierunku m.in. administracji publicznej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jedną z podstaw naszej działalności jest promowanie edukacji finansowej i ekonomicznej na wszystkich szczeblach oświaty. Naszym najnowszym projektem w tym zakresie jest nowo powstała klasa finansowo-skarbowa, której absolwenci będą mogli w przyszłości rozwinąć swoje kariery naukowe i zawodowe w obszarze administracji publicznej oraz finansów – podkreśla dyrektor Instytutu Finansów, Łukasz Chrobak.

Prezentacja założeń projektu odbyła się podczas Dni Otwartych placówki w Wieluniu, w ramach konferencji prasowej zakończonej prelekcją dla uczniów przygotowaną przez przedstawicieli Instytutu Finansów.

– Dziękujemy naszym partnerom z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu za podjęcie się tego wyzwania i uruchomienie pilotażowego wsparcia oferty edukacyjnej. To uzupełnienie oferty o silne i merytoryczne skrzydło wiedzy z zakresu finansów oraz ekonomii. Cieszymy się, że dzisiejszy projekt stanowi kolejny krok w pogłębianiu współpracy naszego instytutu z placówkami edukacyjnymi w Polsce – dodaje Łukasz Chrobak.

Klasa finansowo-skarbowa będzie suplementem do toku nauczania realizowanego w ramach podstawy programowej dla wybranej klasy. Celem projektu jest wzmocnienie edukacji w tym zakresie oraz ułatwienie uczniom kontynuacji edukacji w zakresie ekonomii na poziomie akademickim, a następnie podjęcie pracy zawodowej związanej z obszarem skarbowym.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx