R e k l a m a

Nadkomisarz Grzegorz Kurek oficjalnie objął stery w wieluńskiej policji

R e k l a m a

Nadkomisarz Grzegorz Kurek został uroczyście powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. Doświadczony policjant, przez większość służby związany z częstochowską policją, pełnił obowiązki komendanta wieluńskiej jednostki już od 10 stycznia br.

Uroczystą zbiórkę z okazji powołania nadkom. Kurka na stanowisko komendanta zorganizowano w piątek, 14 kwietnia 2023 r. w siedzibie wieluńskiej komendy. Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości nadkom. Grzegorza Bartnickiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinsp. Sławomirowi Litwinowi. W dalszej części uroczystości odczytano rozkaz personalny powołujący nadkom. Grzegorza Kurka na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. Zgodnie z ceremoniałem nowy komendant wieluńskiej jednostki przywitał się ze sztandarem i złożył meldunek o objęciu stanowiska.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Sławomir Litwin w swoim wystąpieniu, podkreślił profesjonalizm i dotychczasowe doświadczenie zawodowe nadkom. Grzegorza Kurka. Życzenia pomyślności i wielu sukcesów na nowym stanowisku złożyli komendantowi  zaproszeni samorządowcy, wyrażając jednocześnie nadzieję na kontynuację dotychczasowej, bardzo dobrej współpracy w zakresie bezpieczeństwa w powiecie wieluńskim – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowy wieluńskiej jednostki.

Nadkomisarz Grzegorz Kurek jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji pełni od 15 lutego 1995 roku. Od początku swojej zawodowej drogi był związany z częstochowską policją, gdzie zdobywał doświadczenie i przechodził przez kolejne szczeble kariery. Był policjantem wydziału prewencji, detektywem oraz kierownikiem referatu kryminalnego. Podczas wieloletniej służby zajmował różne stanowiska kierownicze, był między innymi Komendantem Komisariatu Policji w Poczesnej oraz II Komisariatu Policji w Częstochowie, pełnił również obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Koniecpolu. Został nagrodzony odznaczeniem państwowym – Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx