R e k l a m a

Wieluńska miejska biblioteka przyłączyła się do akcji „Żonkile”

R e k l a m a

W ramach obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim wieluńska biblioteka miejska przyłączyła się do akcji „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wydarzenie rozpoczęło 81. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o książce Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz obejrzeli animację opartą na lekturze, przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dyskusja o książce oraz prezentacja filmowa były okazją do refleksji oraz formą wyrażenia wdzięczności i szacunku do osób, które wzięły udział w powstaniu w getcie warszawskim.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W drugiej części spotkania, na którą organizatorzy zaprosili uczniów klasy 4D Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, odbyły się zajęcia dydaktyczne, dotyczące powstania w getcie warszawskim. Spotkanie miało charakter warsztatowy i towarzyszyła mu prezentacja filmu „Będę pisać”, który opowiada o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły pracownice MiGBP w Wieluniu – Justyna Błaszczak i Maria Majchrowska. Młodzież miała też okazję obejrzeć wystawę ze zbiorów książnicy, prezentującą publikacje o powstaniu w getcie warszawskim.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx