R e k l a m a

2 miliony w puli „Mocy nadŁódzkich”! Ruszył nabór na środki dla organizacji pozarządowych

R e k l a m a

Właśnie ruszył nabór do tegorocznej edycji Wojewódzkiego Programu „Moce nadŁódzkie”. Organizacje pozarządowe z województwa łódzkiego mogą pozyskać nawet 25 tys. zł na realizację zadań, które zaktywizują lokalną społeczność.

Celem zeszłorocznej, pierwszej edycji „Mocy nadŁódzkich”, czyli programu mikrograntowego dla organizacji pozarządowych, była aktywizacja społeczna, integracja, wsparcie i poprawa sytuacji obywateli Ukrainy, którzy trafili do województwa łódzkiego po wybuchu wojny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przygotowując kolejną edycję, chcieliśmy poznać zdanie mieszkańców, co do kierunku, w jakim powinno zostać skierowane wsparcie. Dlatego w marcu przeprowadziliśmy prostą ankietę potrzeb mieszkańców województwa. Na podstawie jej wyników ogłosiliśmy kolejną edycję Wojewódzkiego Programu „Moce nadŁódzkie” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

– W tym roku naszym celem, który chcemy osiągnąć wspólnie z organizacjami pozarządowymi, jest aktywizacja mieszkańców regionu poprzez realizację oddolnych inicjatyw obywatelskich. A czym jest oddolna inicjatywa obywatelska? To po prostu zadanie, które wynika z potrzeb społeczności lokalnej – czytamy w komunikacie organizatorów programu.

Pula tegorocznych „Mocy nadŁódzkich” to 2 mln złotych. Można wnioskować o kwoty od 10.000 zł do 25.000 zł. Oferty należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego do 12 maja 2023 r. do godz. 16:00. Konkurs będzie rozstrzygnięty 16 czerwca.

– Przed rokiem „Moce nadŁódzkie” były wyjątkowe, bo sytuacja tego wymagała – środki kierowaliśmy do wszystkich organizacji, które chciały pomagać uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – W tym roku jest trochę inaczej. Tym razem aktywizujemy lokalne społeczności i promujemy oddolne inicjatywy w Łódzkiem.

Na jakie rodzaje zadań można pozyskać grant? Na przykład na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, naukę, szkolnictwo wyższe, edukację, ochronę i promocję zdrowia, na pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, na działalność na rzecz integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem, na działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, również na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx