R e k l a m a

Mieszkanka Wielunia padła ofiarą oszustwa na „policjanta”. Straciła oszczędności życia

R e k l a m a

Pomimo licznych apeli i akcji informacyjnych, nie udaje się uniknąć oszustw metodą na „policjanta”. Wczoraj (19 kwietnia) 72-letnia mieszkanka Wielunia przekazała przestępcom oszczędności swojego życia.

19 kwietnia 2023 roku na telefon stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta, sugerując, że jest jej bliską znajomą, która znalazła się w pilnej potrzebie. Kobieta poinformowała 72-latkę o rzekomym wypadku drogowym, który spowodowała i o konieczności przekazania pieniędzy. Następnie rozmowę z seniorką kontynuował mężczyzna podający się za policjanta, który potwierdził, że potrzebna jest gotówka na pomoc osobie, która ucierpiała w wypadku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Rozmówcy byli na tyle przekonujący, że kobieta uwierzyła i postanowiła przekazać pieniądze. Chwilę po zakończonej rozmowie przed drzwiami seniorki zjawił się mężczyzna, któremu kobieta przekazała swoje oszczędności. Dopiero po fakcie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O całej sprawie poinformowała wieluńskich policjantów – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Wieluńska policja przypomina

  • Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji;
  • Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy lub przelanie ich na konto;
  • Jeśli przez telefon ktoś prosi Cię o przekazanie pieniędzy, natychmiast rozłącz połączenie!
  • Skontaktuj się z bliskimi lub osobą zaufaną i upewnij się, czy rodzina rzeczywiście potrzebuje pomocy;
  • Nie odbieraj telefonów, których numerów nie znasz lub są zastrzeżone;
  • Podczas rozmowy telefonicznej nie podawaj swoich danych personalnych, adresowych, haseł do kont bankowych, informacji o swoich oszczędnościach i miejscu ich przechowywania;
  • Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy nieznajomej osobie.

– Oszuści działający metodą na „wnuczka” czy „policjanta” wciąż oszukują starszych ludzi. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia – apeluje asp. sztab. Katarzyna Grela. I dodaje: – W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie policję osobiście bądź telefonicznie pod numerem telefonu 112.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx