R e k l a m a

Dotacje na remont remiz strażackich. Druhowie mogą już wnioskować o środki

R e k l a m a

Do 70 tysięcy złotych na remont i modernizację swoich strażnic będą mogły otrzymać jednostki OSP z województwa łódzkiego. Konkurs właśnie ruszył i jest nowością, jeśli chodzi o wsparcie samorządu województwa dla strażaków-ochotników.

– Pomagamy druhom w zakresie doposażenia i sprzętu, ale musimy też pamiętać o ich bazach, żeby mieli gdzie ten sprzęt trzymać – podkreśla Grzegorz Schreiber, marszałek województwa. Celem ogłoszonego właśnie konkursu jest poprawa stanu strażnic oraz ich unowocześnienie, co polepszy warunki operacyjno-techniczne jednostek. Pieniądze – do 70 tysięcy złotych dla OSP – druhowie będą mogli wydać na zakup materiałów budowlanych oraz wykonanie robót w terminie do końca tego roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Łączne wsparcie na modernizację remiz wyniesie półtora miliona złotych, a zgodnie z regulaminem konkursu, dotację dostanie jedna jednostka w każdym powiecie. – W tym roku pomożemy zmodernizować 21 strażnic, to taki dobry początek – mówi marszałek Schreiber.

Kto ma największe szanse na dofinansowanie? Jednostki, które mają prawo użytkowania swojej siedziby – są jej właścicielem, wieczystym użytkownikiem, dzierżawcą lub najemcą oraz są przygotowane do remontu obiektu. Dodatkowe punkty otrzymają OSP, które współdzielą strażnicę z KGW. Wnioski już można składać, a same prace modernizacyjne muszą zostać wykonane między 1 sierpnia a ostatnim dniem grudnia 2023 roku.

Konkurs na remonty remiz jest jednym z trzech tegorocznych programów dofinansowania OSP w województwie łódzkim z rekordowym łącznym budżetem w wysokości 5,5 mln zł. Dwa pozostałe to pieniądze na zakup sprzętu i odzieży bojowej oraz na wsparcie i szkolenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Konkurs na doposażenie jednostek jest na etapie oceny wniosków – jego rozstrzygnięcia możemy się spodziewać w czerwcu. Tu samorząd województwa przekaże strażakom 3 mln zł. – Rok temu zainteresowanie nas bardzo pozytywnie zaskoczyło, ale w tym roku strażacy poszli „na rekord”, otrzymaliśmy prawie 600 wniosków. To pokazuje, jak bardzo oczekiwana jest nasza pomoc – dodaje marszałek Grzegorz Schreiber. Konkurs na szkolenie młodych druhów jest w przygotowaniu i wkrótce zostanie ogłoszony.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx