R e k l a m a

Po służbie – wezwanie na świętowanie. Za nami trzy koncerty dla strażaków

R e k l a m a

„Koncert dla strażaków” – pod takim hasłem obchodzony był w województwie łódzkim tegoroczny dzień św. Floriana, czyli święto strażaków. Muzyczne podziękowanie połączone z poczęstunkiem zorganizowano 22 kwietnia w Łowiczu, gdzie ze strażakami spotkał się marszałek Grzegorz Schreiber. Kolejne dwa koncerty odbyły się w niedzielę, 23 kwietnia w Opocznie i Bełchatowie.

– Chcemy wam podziękować za zaangażowanie, za gotowość do niesienia pomocy. Ale też za wasze inicjatywy, za to, że gromadzicie wokół siebie lokalną społeczność i jesteście takim „magnesem” aktywności w waszych gminach, miastach, wsiach – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber do strażaków, życząc im zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W hali sportowej nr 2 OSiR w Łowiczu obecni byli również senator Przemysław Błaszczyk, Wojciech Miedzianowski, prezes WFOŚiGW w Łodzi,  Iwona Wieczorek, dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Alicja Antczak i Waldemar Wojciechowski – radni sejmiku województwa łódzkiego, Marcin Kosiorek, starosta powiatu łowickiego i Krzysztof Skowroński, wójt gminy Zduny. Dla wszystkich zebranych wystąpili zespół Classic i gwiazda wieczoru, czyli Urszula.

W Opocznie koncertowe świętowanie rozpoczęła Opoczyńska Orkiestra Miejska, a potem na scenie pojawił się Mateusz Mijal, który zaśpiewał piosenki z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor czy Krzysztofa Krawczyka. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ziemba, który strażakom za ich służbę dziękował razem z radnymi sejmiku: Ewą Wendrowską oraz Januszem Ciesielskim.

– Strażacy jako grupa zawodowa należą do tych, których my, większość społeczeństwa, darzymy największym zaufaniem. Według przeprowadzonych badań, w większości ludzie chcą, aby ich sąsiadem był strażak – powiedział wicemarszałek Ziemba. – To świadczy o tym, jak wielki szacunek i jak wielkie uznanie jest dla tych, którzy służą innym.

W sali Miejskiego Domu Kultury w Opocznie zjawili się także Robert Telus, minister rolnictwa i rozwoju wsi, st. bryg. Paweł Malinowski, zastępca komendanta PSP w Łodzi oraz starosta opoczyński Marcin Baranowski z zastępczynią.

Koncert w Bełchatowie. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Z kolei w Bełchatowie ze strażakami spotkali się wicemarszałek Zbigniew Ziemba i Paweł Kowalczyk, radny sejmiku województwa. Koncert rozpoczęła Orkiestra Dęta z Gomulina, a potem publiczność porwał zespół Future Folk ze Stanisławem Karpiel-Bułecką.

W województwie łódzkim mamy ponad 50 tysięcy strażaków ochotników i blisko 2 tysiące strażaków służących w Państwowej Straży Pożarnej. Mundury noszą i kobiety, i mężczyźni, są też liczne drużyny młodzieżowe. Wszyscy służą zgodnie z zasadą „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Przy okazji święta strażaków warto pamiętać, że to w województwie łódzkim powstała pierwsza straż ogniowa. Tą chlubną historią może się poszczycić gmina Wolbórz.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx