R e k l a m a

Za nami akcja „Bezpieczny Motocykl”. Wieluńscy policjanci ukarali kilkoro motocyklistów

R e k l a m a

Rozpoczął się sezon motocyklowy. W niedzielę, 23 kwietnia 2023 roku, na terenie całego województwa łódzkiego policja prowadziła akcję „Bezpieczny Motocykl”. Jej głównym celem była poprawa bezpieczeństwa motocyklistów na drogach poprzez reagowanie na popełniane przez nich wykroczenia i uświadamianie o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Mundurowi z wieluńskiej „drogówki” podczas działań pod nazwą „Bezpieczny Motocykl” skontrolowali na drogach powiatu wieluńskiego 52 motocyklistów, z których 3 ukaranych zostało mandatami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci w trakcie kontroli uświadamiali również kierujących motocyklami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści, są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach drogowych odnoszą ciężkie obrażenia. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów – przypomina asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka. – Ważne jest również, by zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, co może doprowadzić do utraty panowania nad motocyklem – apeluje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Niestety za nami już pierwszy śmiertelny wypadek motocyklisty w naszym regionie w tym roku. Więcej na ten temat w artykule: Tragiczny wypadek w Wieluniu. Motocyklista zmarł w szpitalu [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx