R e k l a m a

Wieluń: Dwa razy włamał się do tego samego sklepu. Wpadł w ręce policjantów wraz z łupem

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37-latka, podejrzanego o kradzieże z włamaniem do sklepów na terenie Wielunia. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych wraz z łupem zaraz po włamaniu. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 23 na 24 kwietnia 2023 roku wieluńscy stróże prawa zostali powiadomieni, że ktoś włamał się do sklepu monopolowego na terenie Wielunia. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że szyba w drzwiach wejściowych do sklepu była wybita. Funkcjonariusze zauważyli w pobliżu mężczyznę, który na ich widok nerwowo się zachowywał, a w ręku trzymał kartonowe pudełko z kuflem i puszką piwa. Mundurowi nabrali podejrzeń, że te rzeczy mogą pochodzić ze sklepu, do którego się włamano.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas przeszukania przy 37-latku policjanci zabezpieczyli kilka butelek o małej pojemności z różnego rodzaju alkoholem. Okazało się, że wszystkie te przedmioty pochodzą ze sklepu, w którym wcześniej było włamanie – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Policjanci ustalili, że sprawca wszedł do środka, wybijając kostką granitową szybę w drzwiach wejściowych. Jego łupem padły głównie różnego rodzaju alkohole. Łączną kwotę strat właściciel wycenił  na ponad 900 złotych.

Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,9 promila alkoholu w organizmie. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 37-latek ma na swoim koncie również inne przewinienia.

– Okazało się, że dzień wcześniej mężczyzna włamał się już do tego samego sklepu. Najpierw rozbił kostką szyby w drzwiach prowadzących do lokalu, powodując zniszczenia, a następnie skradł artykuły spożywcze, alkoholowe oraz papierosy. W tym przypadku straty zostały wycenione na ponad 1100 złotych. Ponadto 37-latek, zanim wpadł w ręce mundurowych, usiłował włamać się do innego sklepu, znajdującego się nieopodal. W tym przypadku próbował również kostką zbić szybę, jednak mu się to nie udało. Straty zostały wycenione na ponad 2000 złotych – wymienia „popisy” mężczyzny asp. sztab. Katarzyna Grela.

37-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jej usiłowania. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx