R e k l a m a

Wieluń: 40-latek ukradł dwa rowery. Jeden z piwnicy, drugi sprzed klatki schodowej

R e k l a m a

Dzięki informacjom przekazanym przez świadka wieluńscy stróże prawa zatrzymali 40-latka, podejrzanego o kradzież dwóch rowerów. Mundurowi odzyskali jeden ze skradzionych jednośladów. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty kradzieży.

Do wieluńskich policjantów w marcu i kwietniu 2023 roku zgłosiły się dwie osoby, informując o kradzieżach rowerów. Do zdarzeń doszło na jednym z wieluńskich osiedli mieszkaniowych. Pierwszy rower został skradziony z piwnicy, z kolei drugi zniknął sprzed klatki schodowej tego samego bloku mieszkalnego. Właściciele wycenili straty na 800 i 1300 złotych. W każdym z tym przypadków sprawca wykorzystał tzw. okazję, ponieważ rowery nie były zabezpieczone.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nad obiema sprawami zaczęli intensywnie pracować wieluńscy mundurowi, zbierając dowody, które pozwoliłyby ustalić sprawców tych czynów. Dzięki przekazanym przez świadka informacjom funkcjonariusze wpadli na trop, który zaprowadził ich do dobrze znanego im 40-latka przebywającego na terenie Wielunia. Jak ustalili mundurowi, to on był odpowiedzialny za obie te kradzieże – oznajmia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W środę, 26 kwietnia 2023 roku, mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jeden z rowerów sprzedał w lombardzie na terenie Wielunia. Policjanci odzyskali już skradzione mienie, które niebawem powróci do prawowitego właściciela. 40-latek usłyszał już dwa zarzuty kradzieży. Jak informuje policja, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Przypominamy o stosowaniu zabezpieczeń, bez względu na to, gdzie i na jaki czas pozostawiamy rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zawsze trzeba przypinać rower do nieruchomego obiektu, np. stojaka przytwierdzonego do ziemi. Pamiętajmy, że to okazja czyni złodzieja – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx